icon

zencleanz

icon

VÄLJAHEITE ANALÜÜS

MIDA TEIE väljaheide ÜTLEB TEILE?

SISSEJUHATUS

Tegite läbi ühepäevase ZenCleanz ONE puhastuskuuri ja mõtlete, mis on see veider aine väljaheites, mille just väljutasite? Lisaks rohkele kiudainemassile, mida puhastuse käigus tarbisite, võib väljaheide sisaldada aja jooksul soolestiku seintele kogunenud jääkaineid – nn soolekattu.

Kõigi soolekatt ei ole ühesugused. Väljaheitel võib olla erinev kuju, värvus ja tekstuur. Järgnevat ei peaks võtma meditsiinilise diagnoosina, kuid võib-olla on teil huvitav teada saada, mida kujutab endast see toksiline aine, mis teie kehast välja tuli. Võimalik, et soovite seejärel otsida professionaalset tuge ja asja rohkem uurida. Aga kui ka ei soovi, siis sellest pole midagi – muretseda pole vaja. Parema tervise nimel tasub alati olla proaktiivne ja soolepuhastus ise on juba hea algus.

Vaadake allolevaid näiteid ja nende seletusi. Pange tähele, et mõnel juhul võib esineda ka mitu erinevat tunnust. 

HOIATUS! Järgnevad fotod seedetraktist väljunud eritistest, mis võivad mõjuda šokeerivalt!

Seedekulgla puhastamine on tervise taastamisel oluline samm!

PRUUN

Kui väljaheide on ühtlaselt pruun, on see normaalne. Pruun värvus tuleneb sapi ja bilirubiini lagunemisest. Selline on väljutatud aine inimesel, kelle soolestik on heas korras ja käib regulaarselt läbi.

Soolekatu analüüs

ROHELINE

ROHELINE

Roheline või rohekas väljaheide viitab liigsele sapisisaldusele. Kuna sapp stimuleerib soole peristaltikat, siis kiireneb ka soole tühjendamine ning soolesisu ei jõua muutuda pruuniks. Põhjus võib olla ka roheliste toitude või jookide manustamises (nt klorella, spirulina vm) või sapieritist stimuleerivate ainete liigne söömine (nt küüslauk või taimsed õlid).

Soolekatu analüüs

PUNANE

PUNANE

Punasel toonil võivad olla erinevad tähendused. Kõige tavalisem põhjus on punast toiduvärvi sisaldavate toitude söömine (nt peet). Punast värvi roojamassi põhjuseks võib olla ka veri väljaheites (nt veritsevad hemorroidid või veritsus soolestikust). Tavaliselt on seda esinenud juba enne puhastuskuuri ning sellisel juhul peaks pöörduma arsti poole.

Soolekatu analüüs

KOLLANE

KOLLANE

Väljaheite kollane toon võib tähendada soolenakkust (tavaliselt koos kõhulahtisuse ja palavikuga) või sapphapete ja kõhunäärme seedeensüümide vähesust. Tavaliselt muutub viimase korral väljaheide rasvarikkamaks.

Soolekatu analüüs

MUST

MUST

Mõned toidulisandid võivad väljaheite värvust muuta, nt raud või söetabletid. Muudel juhtudel võib see tuleneda veritsusest ülemises seedekulglas, nt maos. Kui väljaheites on ainult mõned kohad musta värvi, siis on see ilmselt tingitud toksiliste soolestiku katukihtide eritumisest. Sellisel juhul kaasneb väljaheitega tavaliselt tugev ebameeldiv lõhn.

Soolekatu analüüs

RASVARIKAS

RASVARIKAS

Väga rasvarikas väljaheide võib olla sapphapete või kõhunäärme ensüümide vähesuse märk. Kuid selline võib olla ka väljaheide nendel, kes harva puhastuskuuri läbivad. Kõik rasvad, mis sooleseintele on kogunenud, väljutatakse korraga.

See on pilt väljutatud tootest.

Järgnevad pildid on seotud rasvarikkusega...

* Pange tähele, et puhastuskuuri ajal väljutate jääkaineid enamasti rohkem kui üks kord. Samuti võite täheldada, et erineval ajal väljunud väljaheide on erinev!

Lisasin soovikorvi:
Lisasid just selle toote ostukorvi: