KÜSIMUSED - VASTUSED

Detsembri alguses toimus konverents “Tasakaalus immuunsus ja mikrobioomi tervishoid”, kus astusid üles hiina meditsiini arst Rene Bürkland, ZenCleanz toodete maaletooja Marius Vahter, tervisliku elustiili edendaja Jana Sandberg ja Genorama teadur Emma Johanna Sova.

Allpool on kuulajate esitatud küsimused, millele lektorid vastasid. 

1. Tere! Küsiksin piimatoodete kohta - kas taimsed piimad (kaera, mandli jt) on samal astmel lehmapiimaga?
      Ei, taimsed piimad ei ole piimatooted.

2. Kas kuivatatud ingverist teed võib juua ükskõik millisel kellaajal või sobib see ainult ennelõunaks?
     Ingveriteed (nii värskest kui kuivatatud taimest) võib juua olenemata kellaajast.

3. Kui tihti võib ZenCleanzi kehapuhastusi teha?
     Organismipuhastust võib üldjuhul teha kaks korda aastas. Maksapuhastust neli korda aastas. Vajaduse määrab muidugi inimese tervislik seisukord. Kui pärast esimest puhastust on näha, et soolestik on jääkainetest tühi ja inimene elab tervislikku elu ehk siis toitub tervislikult, sööb kiudainerikast toitu, jälgib “taldriku reeglit”, mälub piisavalt, töötab ja puhkab vastavalt vajadusele, ilma et tekiks tööstressi, elab ka väljaspool tööaega stressivaba elu ning liigub piisavalt – sellisel juhul ei ole puhastust vaja regulaarselt teha kui üldse enam. Samas on reaalsus, et sellist elu saavad või oskavad tänapäeva ühiskonnas elada vaid vähesed.

4. Millises järjekorras soolestiku- ja maksapuhastust tehakse ning kui pikk peab olemas vahemik kahe puhastuse vahel?
      Kui Teil on sümptomeid, et maks vajab puhastust (näiteks raskus- või pingetunne paremal roiete aluses piirkonnas, hüppeline regurgitatsioon jne), siis võib alustada maksapuhastusega. Maksapuhastus sobib ka siis esimeseks, kui teil on krooniline kõhukinnisus ja/või olete läbinud hiljuti antibiootikumi kuuri(e) või tarbinud palju ravimeid. Kui selliseid näidustusi pole, võiks alustada organismipuhastusega. Kahe puhastuse vahele soovitame jätta minimaalselt kaks päeva. Näiteks, kui reedel teete esimese organismipuhastuse ja järgnevad kaks päeva olete kas värskelt pressitud mahla või väga kerge toidu peal, siis esmaspäeval võite teha maksapuhastuse. Seda muidugi juhul, kui tunnete ennast energiliselt ja hästi. Kui enesetunne on pigem nõrk, tuleks peale esimest puhastuskuuri naasta normaalse elurütmi juurde, taastada energia ja jõuvarud ning seejärel teha maksapuhastus.

5. Kuidas käituda sapikivide korral?
     Kui inimesel on sapikivid, võib teha maksapuhastust küll. Maksapuhastus koosneb kolmest komponendist:
- õunhappest, mis pehmendab sapikive ja –liiva ning paneb liikuma;
- õrnatoimelisest lahtistist, mis puhastab soolestiku;
- oliiviõli ja greibimahla segust, mis aitab väljutada kõike soolestiku kaudu.
Uuri õunhappe ja sapikivide seose kohta rohkem oma raviarstilt.

6. Kas teil on plaanis üritusena kehapuhastuskuure või - laagreid teha? Kus ja millal?
     Kehapuhastuslaagreid korraldame ja korraldavad terapeudid. Jälgige meie Facebooki lehte ZenCleanzEesti. Seal anname teada, kui laager on tulemas.

7. Kas konverentsi ettekannete slaide jagatakse?
      Ei, ettekande slaide ei jagata. Saate need järelvaatamisest vajadusel „pildistada“.


8. Kui mul on aastaid tagasi ära lõigatud sapipõis, siis kas mulle üldse sobib ZenCleanzi maksapuhastus?

     Jah sobib, sapipõie eemaldamine ei ole maksapuhastuse tegemisel vastunäidustuseks. Kui teil on sapipõis eemaldatud, siis puhastuspäeva viimase segu soovitame teha kaheks või kolmeks osaks ning juua seda 30 minutiliste vahedega. Antud jook koosneb õlisest mahlast ja see aktiveerib sapierituse. Juhul kui sapipõis on eemaldatud, eritub sapp maksast ning sapi kogus on tavapärasest tunduvalt väiksem. Seetõttu on organismil kergem, kui viimase joogi kogus on jagatud väiksemateks osadeks ja seda manustatakse pikemaajalisemalt.

9. Mis vahe on ZenCleanz FORGIVE maksapuhastusel ja ZenCleanz ONE organismipuhastusel?
     Need kaks ühepäevast puhastust on täiesti erineva suunitluse, toime ja koostisosadega. ZenCleanz ONE koosneb suurest hulgast kiudainetest ja seedeensüümidest. Selle toote eesmärk on tavalise seedeprotsessi käigus puhastada inimese seedekulgla kogu ulatuses. ZenCleanz ONE ei ole lahtistava toimega. Jääkained, mis väljuvad, on tavaliselt tahked ja neid saab ka uurida, et teada saada, millises seisus seedeelundkond on. ZenCleanz ONEi seedeensüümid seedivad soolestikus olevad jääkained pehmeks, kiudainemass seob need omavahel kokku ja eemaldab soolestikust. Tootes olevad ensüümid ei ole mõeldud maksa puhastamiseks.

ZenCleanz FORGIVE
on seevastu mõeldud maksa puhastama, mitte soolestikku. Komplektis olevad ensüümid ja probiootiline mõju tekitab päevaks kõhulahtisuse, mis tühjendab soolestiku. Soolestiku tühjenemine kõhulahtisuse toel ja soolestiku puhastamine on kaks täiesti erinevat asja. Kui soolestik on tühi, saavad maksast väljuvad jääkained, mis eraldatakse peensoole ülemisse ossa ehk 12-sõrmiksoolde, lihtsamini väljuda. Kui järgmisel päeval väljaheide sõelale kinni püüda ja see kuuma vee surve all läbi pesta, on näha maksast eraldunud jääkainete kogumikke. See on moodustunud tavaliselt mineraalidest ja on liivase kontsistentsiga. See võib olla võtnud ka ümara, ellipsilise kuju.

10. Puhastusejärgselt 2 päeva värskelt pressitud mahlade peal olla, on minu jaoks raske. Kas mahlapäevad on ikka kohustuslikud?
        Kui tunnete, et mahla peal ei ole võimalik olla, siis võite hakata sööma. Lihtsalt sööge väherasvaseid ja vähe valku sisaldavaid toite. Näiteks sobivad tatrapuder juurviljadega, riiskört, juurviljapuljong, smuuti ilma piima ja jogurtita. 

Küsimused Genorama teadurile Emma Johanna Sova´ le

1. Mitut erinevat kääritamisviisi on inimese organism võimeline teostama?
    Inimese keha suudab teostada ainult piimhappekäärimist, nt lihasrakkudes.

2. Miks mikrobioomi mitmekesisus pärast kuuri langes?
    Tehtud katsega on sellele küsimusele raske vastata. Kuna tegime vaid kolm katset, on valim liiga väike, et selle põhjal järeldusi teha. Hetkel võin ainult spekuleerida. Kuuriga tarbitud väga suur kogus kiudaineid, mis moodustavad suure väljaheite massi, tõmbas endaga kaasa ka palju baktereid. Suur hulk kiudaineid paneb ka soolesisu kiiremini liikuma, mis tähendab, et soolestikus elavatel bakteritel on vähem aega neid ühendeid lagundada ja paljuneda. Kui peale puhastuskuuri tervislikult toituda, siis bakterite mitmekesisus taastub.

3. Kas lühiajaline kõhulahtisus vähendab ka mikrobioomi mitmekesisust? Kuidas
    pikaajalise kõhulahtisusega on?

    Kõhulahtisus on väga tugevalt seotud inimese soolestiku mikrobioomi koosseisu ja mitmekesisusega. Juba lühiajalise kõhulahtisuse puhul (3 päeva) esinevad muutused erinevate bakterite taksonite arvukuses. Pikemaajalise kõhulahtisuse puhul on muidugi muutused suuremad. Üldiselt taastub mikrobioom 2 nädala kuni kuuga, kuid mida pikem on haigusperiood, seda suurem võimalus on, et mõned bakterite rühmad lähevad kaduma ning ei taastu kunagi.

4. Kuidas mikrobioomi mitmekesisus pärast puhastust taastub?

    Mikrobioomi taastamiseks peaks olema elustiil ja harjumused mikrobioomi toetavad. See tähendab mitmekülgset tervislikku toitumist, igapäevast füüsilist aktiivsust, madalat stressitaset jne. Kuna toitumine on üks põhilisi asju, millega saame oma mikrobioomi suunata, siis võiks menüü sisaldada palju taimset toitu, piisavalt kiudaineid (vähemalt 30 grammi päevas), mõõdukalt loomseid tooteid, vähe lisatud suhkruid. Mitmekesist ja tervislikku mikrobioomi ei saa ühe dieediga, vaid see on pikaajalise elustiili tulemus.


Küsige meilt

kõike tervisega seonduvast

Me hoolime sinu tervisest ja sellest, kuidas meie tooted Sind aidata saavad.
Vastame meeleldi kõikidele Sinu küsimustele.
Täida allolev vorm ja võtame sinuga juba peatselt ühendust!

our finest product

Green Tea Crepe Cake

Green Tea Crepe Cake

Ingredients for Batter:

 • ¼ cup 1 Tbsp butter, melted

 • 3 cups warm milk
 • 6 large eggs
 • 1 ½ cups + 1 Tbsp all-purpose flour
 • 3 Tbsp green tea (matcha) powder
 • 1 pinch salt
 • ½ cup sugar

Ingredients for Filling:

 • 1 Tbsp powdered gelatin
 • 4 Tbsp ice cold water
 • 3 cups heavy cream
 • ½ cup powdered sugar
 • 2 Tbsp green tea powder
Lisasin soovikorvi:
Lisasid just selle toote ostukorvi: