Bromelaiin on tsüsteiinproteaas, mis võib olla kasulik rakkude vananemise ja suremisega ning teatud immuunvastustega seotud probleemide puhul. Tsüsteiinproteaasid aitavad kaasa makrofaagide (immuunsüsteemi rakud, mis tavaliselt aitavad võidelda nakkustega) töö taastamisele, kui need on valesti programmeeritud. Kuna allergia korral näeb immuunsüsteem ohutuid materjale (nt lemmikloomade kõõm või õietolm) kahjulikuna, siis võibki bromelaiinist olla palju kasu immuunsüsteemi taastamisel raku tasandil, et vältida allergilisi reaktsioone ärritajatega kokkupuutel.

Bromelaiini saab ananassist, ent ananassi süües ei saa organism seda ensüümi piisavas koguses. Seetõttu peaks iga päev tarbima toidulisandit. Selleks et bromelaiin ei osaleks toidust saadud valkude lagundamises ja jõuaks vereringesse allergiaga võitlema, oleks parim võtta seda toidukordade vahel tühja kõhuga. Soovituslik kasutusaeg on 8 kuni 10 päeva järjest või vajaduse korral. 

NB! Seda toidulisandit ei tohiks tarbida inimesed, kes on allergilised ananassi suhtes, millest bromelaiini saadakse. Pärast bromelaiini võtmist võivad neil tekkida allergilised reaktsioonid, näiteks nahasügelus, lööve, iiveldus, krambid, oksendamine, kõhulahtisus ja isegi anafülaktiline reaktsioon.

– Beth Levine