Toidu lagundamise tähtsus

See, mida sööte, on tegelikult ainult tooraine sellest, mis teid tegelikult toidab. Toitainete kättesaamiseks tuleb söödud toit lagundada ja muuta kehale omastatavaks. Toit lagundatakse seedetraktis ensüümide abil. Seedetrakt koosneb organitest, mille kaudu toit liigub: suu, söögitoru, magu, peensool ja jämesool. Lisaks on kaasatud ka pankreas, maks ja sapipõis. Kõik nad toodavad ensüüme, mis on vajalikud seedimiseks.

Keha vananedes väheneb võime ensüüme toota. Iga organismis toimuva tegevuse ja reaktsiooni jaoks on vaja ensüüme, mis jagunevad metaboolseteks ja seedetraktis olevateks. Metaboolseid me ei saa juurde võtta, küll aga seedetrakti omi. Seedeensüüme lisaks võttes jääb teie kehal rohkem energiat ainevahetuse jaoks.

Suu

Toidu mehaaniline kui keemiline seedimine algab suust. Hambad lõhustavad toidu väikesteks tükkideks. Huuled ja keel asetavad toidu nii, et saate närida. Kui toit on suus, vabastavad su süljenäärmed ensüümiga täidetud sülje, mis pehmendab toitu ja alustab seedimist. Keel ajab toidu neelamise ajal suu taha ja kurku.

Söögitoru

Allaneelamisel surub keel toitu kurku. Seejärel liigub toit mööda söögitoru otse makku. Lihaste kokku tõmmete abil liigub tahke toit kurgust kõhtu umbes kaheksa sekundiga. Vedel toit võtab aega umbes kaks sekundit.

Kõht

Tugevad lihased maos segavad ja purustavad toidu veelgi peenemaks. Maos eritub rohkem ensüüme ja maohapet ning seda peamiselt valkude lagundamiseks. Maohape on nii happeline, et võiks söövitada mao limaskesta. Sel põhjusel asenduvad mao limaskesta rakud kolme päeva tagant.

Peensool

Selles varajases staadiumis on toit osaliselt seeditud ja liigub maost peensoolde. Seal lisanduvad ensüümivedelikud kõhunäärmest, maksast ja sapipõiest, et lagundada veelgi toitaineid. Enamik seedimisel lagundatavaid toitaineid imendub veres peensoole seinte kaudu.

Jämesool

Jämesooles imendub seeditud materjalist järelejäänud vesi, elektrolüüdid ja mõned muud toitained, kuid suurem osa tahkest materjalist jääb jääkaineks, mis tihendatakse, ladustatakse ja lõpuks elimineeritakse pärasoole ja päraku kaudu. Seda nimetatakse roojamiseks.

Teised elundid aitavad seedimist ja imendumist

Seedetraktis mitte asuvad seedeelundid - maks, sapipõis ja kõhunääre - mängivad teie kehas samuti olulist rolli. Kuigi toit nende kaudu ei liigu, on nendel organitel suur tähtsus, tootes või kogudes olulisi seedevedelikke ja ensüüme.

Pankreas

Kõhunääre, mis asub mao ja peensoole vahel, on peamine ensüümide sekretsiooni eest vastutav organ. Pankreas toodab ensüüme valkude, rasvade ja tärklise lagundamiseks. Need ensüümid on toiduainete seedimiseks ja imendumiseks äärmiselt olulised. Ilma nendeta sureksite nälga, isegi kui teie süsteemis oleks palju toitu. Teie keha ei suudaks toitu ilma kõhunäärmeta lihtsalt töödelda ja energiaks kasutada.

Maks

Maks - keha suurim siseorgan - asub teie rinnakorvi alumises paremas servas. Sadade funktsioonide hulgas filtreerib maks verd, puhastades selle kahjulikest ainetest, hoiustades kehas hilisemaks kasutamiseks vajalikke toitaineid ja toodab ka kuldkollakasrohelist ainet, mida nimetatakse sapiks. See on mõeldud rasvade lagundamiseks. Nagu kõik filtrid, vajab ka maks regulaarset hooldust ja puhastust.

Sapipõis

Sapipõis on väike organ, mis on ühendatud maksaga. Maksas toodetud sapp ladustatakse ja kontsentreeritakse sapipõies. Sapp, looduses väga leeliseline aine, tasakaalustab maost väljuva väga happelise aine pH-d, eritub seejärel peensoole ossa, mida nimetatakse ka kaksteistsõrmiksooleks.