Ensüümid on kogu elutegevuse aluseks. Üldjoontes on keha talitluseks vaja kolme tüüpi ensüüme: ainevahetuslikud (süsteemsed), seede- ja toiduensüümid. Need edendavad lihaste tööd, närviülekandeid, südame tööd, hingamist, mõtlemist ja seedimist. Näiteks seedeensüüme on vaja selleks, et lagundada toitained mikromõõtmetes toitaineteks, mis imenduvad kergesti rakkudesse. Igal ensüümil on oma ainulaadne ülesanne: näiteks tärklise muundab glükoosiks amülaas, valgud aminohapeteks proteaas ja rasvad rasvhapeteks lipaas. 

Mida vähem on kehas ensüüme, seda kiiremini me vananeme. Mida rohkem on kehas ensüüme, seda tervemad me oleme... nii lihtne see ongi! Inimkeha suudab toota kõiki vajalikke ensüüme peale tsellulaasi, mida saab ainult taimedest.

Ent miks tekib mõnel inimesel ensüümide puudujääk? Vastus peitub toidus, mida sööme. Moodsad toidutegemise meetodid ja igasugune küpsetamine (temperatuuril üle 50 °C) hävitavad peaaegu 100% kõikidest looduslikult toidus leiduvatest ensüümidest. Kõrge temperatuuri ja madala pH-ga töötlemine jätab toidu aktiivsete ensüümideta. 

Toidus leiduvad seedeensüümid peaksid täitma kuni 75% seedeülesannetest, kuid kui toidus ei ole ensüüme (puudub ensümaatiline väärtus), langeb kogu koormus seedeelunditele. Toidu seedimine kulutab sel juhul tohutul hulgal energiat. Kui toit või lisandina manustatud ensüümid seedimist ei toeta, on seedesüsteem üle koormatud, mille üheks näitajaks on unisus pärast sööki. 

Ensüümide hulk kehas on võrdeline meis peituva energia hulgaga. Vananedes ensüümide hulk väheneb. Kui see muutub nii väikeseks, et ei vasta enam ainevahetuse vajadustele, siis me sureme. Kui ensüümide hulk väheneb, muutume ka haigustele vastuvõtlikumaks. Et tasakaal taastada, peame muutma toitumist, ent tänapäeva elukeskkond on kahjustunud ja arvestada tuleb ka muude teguritega. 

Ensüümide toimimist mõjutavad otseselt õhu- ja veesaaste, pestitsiidid, säilitusained jne. Seetõttu tundub vahel, et head tervist hoida on sama keeruline nagu miinivälja ületada. Kuid see ei peaks nii keeruline olema. Kui tarbida toidu ja toidulisandite abil piisavalt ensüüme, saame tagada toimiva ainevahetuse ning seeläbi hoida ja tugevdada tervist. 

Ensüüme saab kahel viisil. Esimesel juhul saadakse ensüüme toortoiduga, teisel juhul võetakse ensüümtoidulisandeid. Toortoit ainukese ensüümiallikana on siiski problemaatiline, sest me ei suuda süüa piisavalt palju toortoitu, et ensüümide tasakaalu taastada. Peale selle ei ole täpselt teada, millised ensüümid ja millises koguses kehast puuduvad. Seetõttu on kindlam, sobivam ja tõhusam lahendus tarbida ensüümisegu lisandina.